Lakewood 3 Light Medium Wall Bracket
10 In Stock
SKU: 404521AI
Description
Transitional Design with a Clear Glass, Heavy Gauge Aluminum construction in an Aged Iron finish.
Additional Information
| Collection | Lakewood Outdoor |
|---|---|
| Design Style | Transitional |
| Material | Aluminum, Glass |
| Dimensions (in) | W: 9" H: 20" E: 11" |
| Mounting Plate Dimensions (in) | W: 5.5" H: 1" L: 20" |
| Finish | Aged Iron |
| Wire Length | 12 |
| Voltage | 120 |
| Lamping | (3) 60W E12 Candelabra |
| Bulb Type | E12 Candelabra |
| Bulbs Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Type | Refer to bulb manufacturer for compatibility |
| Safety Rating | UL – ETL |
| UPC Code | 0720062358726 |
| Lead Time | 2-4 Business Days |
| Hanging Weight | 7 Lbs. |
| Rating Location | Outdoor Wet |






