Chester Long Wall Bracket
19 In Stock
SKU: 403822CP
Description
The clean lines of the Chester outdoor series will be the welcome for any styles home. Constructed of Aluminum and featuring Beveled Glass Panels and finished in Copper Patina.
Additional Information
| Collection | Chester Outdoor |
|---|---|
| Design Style | Modern |
| Material | Aluminum, Glass |
| Dimensions (in) | W: 5" H: 20" E: 6" |
| Mounting Plate Dimensions (in) | W: 5" H: 7" L: 0.75" |
| Finish | Copper Patina |
| Wire Length | 6 |
| Voltage | 120 |
| Lamping | (1) 60W E26 Medium |
| Bulb Type | E26 Medium |
| Bulbs Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Type | Refer to bulb manufacturer for compatibility |
| Safety Rating | UL – ETL |
| UPC Code | 0720062284933 |
| Lead Time | 2-4 Business Days |
| Hanging Weight | 6 Lbs. |
| Rating Location | Outdoor Wet |






