Cameo 4 Light Semi Flush Mount
23 In Stock
SKU: 315440BPN
Description
Modern Mid Century inspired design featuring clear glass orbs with a mechanical lock up that allows for a clean transition. This series is available in a Matte Black with Nickel or Brushed Pearlized Brass finish.
Additional Information
| Collection | Cameo |
|---|---|
| Design Style | Mid-Century Modern |
| Material | Steel, Glass |
| Dimensions (in) | D: 16" H: 13" |
| Mounting Plate Dimensions (in) | W: 5" H: 1" |
| Finish | Matte Black Finish With Nickel Accents |
| Wire Length | 6 |
| Voltage | 120 |
| Lamping | (4) 25W E12 Candelabra |
| Bulb Type | E12 Candelabra |
| Bulbs Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Type | Refer to bulb manufacturer for compatibility |
| Safety Rating | UL – ETL |
| UPC Code | 0720062000000 |
| Lead Time | 2-4 Business Days |
| Hanging Weight | 11 Lbs. |
| Rating Location | Indoor Dry |






