Lakewood 1 Light Small Wall Bracket
Out of Stock
SKU: 404520AI
Description
Transitional Design with a Clear Glass, Heavy Gauge Aluminum construction in an Aged Iron finish.
Additional Information
| Collection | Lakewood Outdoor |
|---|---|
| Design Style | Transitional |
| Material | Aluminum, Glass |
| Dimensions (in) | W: 7" H: 13" E: 9" |
| Mounting Plate Dimensions (in) | W: 4.75" H: 1" L: 8" |
| Finish | Aged Iron |
| Wire Length | 12 |
| Voltage | 120 |
| Lamping | (1) 60W E26 Medium |
| Bulb Type | E26 Medium |
| Bulbs Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Type | Refer to bulb manufacturer for compatibility |
| Safety Rating | UL – ETL |
| UPC Code | 0720062358702 |
| Lead Time | 2-4 Business Days |
| Hanging Weight | 5 Lbs. |
| Rating Location | Outdoor Wet |






