Milo 2 Light ADA Wall Sconce
2 In Stock
SKU: 310422SN
Description
Mid-Century Modern inspired design with stainless steel construction. G9 LED lamps included.
Additional Information
| Collection | Milo |
|---|---|
| Design Style | Art Deco |
| Material | Steel, Stainless Steel |
| Dimensions (in) | W: 5" H: 12" L: 4" E: 4" |
| Mounting Plate Dimensions (in) | W: 5"D: 5" H: 5" L: 1" |
| Finish | Satin Nickel |
| Wire Length | 7 |
| Voltage | 120 |
| Lamping | G9 LED |
| Watts / Kelvins / CRI / Lumens | 3W / 3000K / 90CRI / 300LM |
| Bulb Type | G9 LED |
| Bulbs Included | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Type | Refer to bulb manufacturer for compatibility |
| Safety Rating | UL – ETL |
| UPC Code | 0720062363270 |
| Lead Time | 2-4 Business Days |
| Hanging Weight | 4 Lbs. |
| Rating Location | Indoor Damp |






